meracus
Zdieľať:

Menštruačné nohavičky Meracus

Česká značka Meracus vznikla v roku 2012 a na začiatku sa pod touto značkou šili len látkové vložky. Bolo to v čase, kedy používať látkovku bolo niečo doslova nehorázne alternatívneho! Dnes, keď sa látkovej vložky pre pohodlie, ktoré poskytujú, teší značnej obľube, sa pod touto značkou vyrába už 5 produktových radov. A aby opäť trochu rozvírili vody menštruačných pomôcok, začali v roku 2016 šiť menštruačné nohavičky Meracus (hovoríme im Meracusky).

Meracusky sa vyrábajú v malej českej dielni v  Jablonci nad Nisou v 8 typoch. Vybrať si môžete z dvoch variantov: Šport, ktoré majú jednoduchý strih a elegant, ktoré sú ozdobené krajkou. Oba varianty sa šijú v dvoch rôznych výškach – môžete si teda vybrať „bokovky“ alebo normálnu výšku nohavičiek.  Okrem klasických čiernych nohavičiek existujú tiež vo svetlo ružovom prevedení. Ďalšou špecifikáciou je absorpcia nohavičiek. Variant Light má nepriepustnú vrstvu v strede nohavičiek a len slabú nasiakavú vrstvu. Variant Plus má nepriepustnú vrstvu dlhšiu, siaha až do zadnej časti nohavičiek a tiež vpredu (smerom k brade) je dlhšia. Pri variante Plus je nasiakavá vrstva silná – je teda skvelým variantom na noc. Oba varianty môžu využiť aj ženy, ktoré trpia inkontinenciou.
Meracusky

Menštruačné nohavičky Meracus sú ušité z pevnejšieho materiálu ako bežná dámska spodná bielizeň. Kvôli absorpčným vrstvám sú však na dotyk oproti iným značkám o niečo hrubšie. Takto sa dosahuje vysoká absorpcia, ktorú oceníte najmä v noci alebo pri silnejšej menštruácii. Sú lesklé a ich povrch by sa dal pocitovo prirovnať ku sťahovacím nohavičkám. Okolo stehien majú gumičkou, ktorá dobre tesní. To všetko z toho dôvodu, aby sedeli na svojom mieste, nevyťahovali sa, a nedošlo tak k pretečeniu. Napriek tomu, si výrobca nie je istý, že jeho nohavičky fungujú perfektne. Sami píšu tu, že menštruačné nohavičky, ktoré nepretečú neexitujú. S tým nemožno súhlasiť. Výrobca odporúča prať tieto nohavičky pri 60°C, čo však môže spôsobiť problém so zvyškami krvy, ktorá sa zráža už pri nižších teplotách.

Internetový obchod: meracus.cz Cena: od 18 € do 33 € (bez možnosti využiť množstevné zľavy) Doprava: 4 € Dobierka: 1 €

Nenašli sme online predajcu, u ktorého sa dajú vrátiť nohavičky Meracus, ak je užívateľka s nimi nespokojná. (Napíšte nám, ak to nie je pravda)

Absorpcia
73%
Kvalita
83%
Design
83%
Hodnota
84%

06 hodnotení

Zoradiť podľa

 • Avatar

  Dominica

  Příjemné a prodyšné

  Kalhotky Meracus Comfort používám už asi rok a jsem moc spokojená. Konkrétně tento typ má nižší savost, proto je nosím vždy až ke konci menstruace. Velmi oceňuji, že jsou z bavlny, takže nedochází k zapařování. Navíc jsou pohodlné, hezky sedí, nikde nic neškrtí.

  9 novembra, 2021

  Zdieľať

 • Avatar

  Aneška

  Nepohodlné

  Tieto nohavičky asi fungujú tak, že vďaka nepriepustnej vrstve a gumičiek okolo stehien nepretečú. Všetko ostáva na povrchu a cítila som sa v nich mokrá. Neviem, či ich možno nazvať absorpčné…. Vyhodené peniaze.

  11 júna, 2021

  Zdieľať

 • Avatar

  Klára

  Jsou OK

  „Kalhotky Meracus mám již několik let v provedení light a plus a používám je jako doplněk k volné menstruaci, nebo menstruační houbě. Naprostá spokojenost, provedení s krajkou navíc vypadá moc hezky. Je to skvělá pomůcka, kterou s radostí doporučuji dál.“

  23 apríla, 2021

  Zdieľať

 • Avatar

  Peaches

  Z radu Meracusek mám variantu Šport plus, čo je verzia vhodná pre normálnu až silnú menštruáciu. Prvý dojem? Už asi viem, ako sa cíti dieťa v plienke. Vrstvy v rozkroku sú faakt hrubé, dokonca pri chôdzi trochu šuštia. Dotykovým materiálom celých nohavičiek (nielen v rozkroku) je bambusový úplet a ten je veľmi príjemný. Pri napustení tekutinou boli ale pocitovo veľmi mokré. Na druhú stranu, pri silnej menštruácii by som práve k Meracuskám mala najväčšiu dôveru. Savá vrstva naviac u týchto nohavičiek siaha vzadu až úplne hore ku gume v páse, čo vidím ako veľkú výhodu pri nosení na spanie.

  6 marca, 2021

  Zdieľať

 • Avatar

  Markéta

  Dajú sa používať až 5 hodín pri veľmi silnej menštruácii. Dlhšia doba sušenia po vypraní (cca 18 hodín). Keď som čítala pozitívne recenzie, hovorila som si, že to budú len také marketingové ťahy … Ale predsa len som to vyskúšala. Výsledok bol úplne neuveriteľný.  Vydržali veľmi silnú menštruáciu, no začali sa mi párať po 3 opraniach. Musím dodať, že oproti iným, ktoré som potom vyskúšala, majú o niečo silnejšiu vložku, ale na veľmi mi to nevadí.

  20 januára, 2021

  Zdieľať

 • Avatar

  Romana

  Som spokojná

  Kúpila som si len jedny ale zistila som, že treba aspoň 3 aby sa dali po 8 hodinách vymieňať. Inak som spokojná.

  8 októbra, 2020

  Zdieľať

Zanechajte svoj názor na toto

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Absorpcia
Kvalita
Design
Hodnota