Sovick

Menštruačné nohavičky Sovick

Zdieľať:

Menštruačné nohavičky Sovick

Sovick je malá slovenská firma, ktorá sa venuje výrobe ekologických produktov už od roku 2015. Väčšinou sú to detské plienky, detské ochranné nohavičky, látkové vložky. Koncom roka 2020 začali so šitím menštruačných nohavičiek. Všetky majú, z ktorých šijú najvyšší certifikát Oekotex a uprednostňujú tiež lokálne vyrobené materiály. Pre zákazníčky, ktoré majú asymetrickú postavu alebo potrebujú zo zdravotných dôvodov použitie iných materiálov, ponúkajú šitie nohavičiek na mieru.
Momentálne ponúkajú nohavičky, v podstate v jednom strihu s kombináciou farebných materiálov a dĺžky absorpčnej časti, ktorá určuje ich použite. Model s najväčšou savou schopnosťou pojme 45 ml tekutiny, denný 15ml. Telo nohavičiek je z ekologického materiálu Tencel (jemný ako hodváb), alebo z bambusovej viskózy. Je ušité iba z jednej vrstvy, takže nohavičky nie sú hrubé a sú veľmi príjemné na nosenie. Dotyková vrstva je buď z organickej bavlny alebo špeciálneho funkčného úpletu, ktorý má antibakteriálne vlastnosti a je tak vhodný aj pre ženy, ktoré často trpia mykózami. Výrobca píše, že antibakteriálnu ochranu dosahuje soľmi striebra, teda biocídmi, čo asi nie je veľmi prívetivé k mikroflóre vagíny. 
Všetky typy nohavičiek sú nepriepustné, denné na strednú menštruáciu a nočné nohavičky možno využiť aj ako inkontinenčné nohavičky. Otázne je, či 45 ml na inkontinenciu postačuje.

Internetový obchod: Sovick
Cena: 25-27 € (bez možnosti využiť množstevnej zľavy)
Doprava: osobný odber zdarma, inak 2,99 €

Podľa stránky výrobcu vrátenie ani výmena nie je možná.

Absorpcia
64%
Kvalita
62%
Design
64%
Hodnota
64%

08 hodnotení

Zoradiť podľa

 • Avatar

  Anonymne

  Keďže som pre syna používala látkové plienky Sovick, s ktorými som bola spokojná, myslela som si, že budem spokojná aj s ich menštruačnými nohavičkami. Zažila som ale veľké sklamanie. Asi je to komplikovanejšie ušiť nohavišky ako plienky. Nie len že sú zle ušité, ale ale aj ich nasiakavosť je nízka.

  13 novembra, 2021

  Zdieľať

 • Avatar

  Mariana

  Noedporúčam

  Na základe tých pozitívnych recenziu na vašej stránke som si kúpila Sovick a naviac som chcela dať šancu slovenskej firme. Buď tie recenzie písal samotný výrobca ale zmenili výrobky. Je to veľmi nekvalitný výrobok a nedá sa nosiť ani dve hodiny – pretiekli a všade škriabu. Vraj slovenský výrobok – hambím sa za to. Radšej dám prednosť nejakému Čínskemu výrobcovi, tí aspoň vedia ako na to.

  9 novembra, 2021

  Zdieľať

 • Avatar

  Katarína

  Spokojnosť

  Dlho som rozmýšľala, či si tento druh tovaru zakúpim a či budem vlastne spokojná. Nakoniec som rada, že som sa na kúpu rozhodla. Nohavičky sú pekné, pohodlné, ale privítala by som trochu vyšší strih – hlavne pri tých väčších veľkostiach. Savosť je v poriadku, ale asi je lepšie nosiť silnejšiu nočnú bielizeň aj cez deň. Oceňujem komunikáciu pracovníčky e-shopu, príjemná a ochotná riešiť situáciu nadštandartne. 🙂

  2 novembra, 2021

  Zdieľať

 • Avatar

  Anonymne

  Nechápem predošlé recenzie – Sovick nie sú pekné, nevydržia ani 4 hodiny a režú vo švoch. Predpokladám, že to uverejnil výrobca. Za mňa určite NIE!

  1 novembra, 2021

  Zdieľať

 • Avatar

  Helena

  Spokojnosť

  Ja som spokojná. Strih sedí krásne, za mňa, čo šije sú aj kvalitne ušité.
  Najskôr som skúsila 1 kus, teraz som si doobjednala ešte 4.
  Nočné používam aj na deň pod sukňu a rifle, super savé. Na najsilnejšie dni stačia 1. Na slabšie dni mám denné, stává vrstva mi vyhovuje, je dosť vysoko. Oceňujem ekologické balenie.

  26 októbra, 2021

  Zdieľať

 • Avatar

  Alena

  Krásne

  Porovnanie Snuggs (v lavo) a Sovick (v pravo). Matetiál je príjemný pri oboch značkách.
  Som so Sovick veľmi spokojná. Sedí mi material a aj strih.

  13 októbra, 2021

  Zdieľať

  • Menštruačné nohavičky

   13 októbra, 2021

   Toto hodnotenie sme sem pridali napriek tomu, že vieme, že je od výrobcu Sovick.

 • Avatar

  Miriam

  No hrúza

  Keď som balíček otvorila, prevracala som ich v rukách v nemom úžase. Vyzerajú, akoby ich šila moja mama – jednoducho ako home made. Hanbila som sa za to, že sú vyrobené na Slovensku. Kvalita hrozná, dizajn katastrofálny. To snáď nemyslia vážne! Nemám dvahu ich vyskúšať, pretože ak budú fungovať tak, ako vyzerajú, tak to to radšej ani nedám na seba.

  10 októbra, 2021

  Zdieľať

 • Avatar

  Veronika

  Odporúčam

  Kúpila som najskor jeden kus, aby som zistila, či mi budú vyhovovať strihovo a kvalitovo. Musim povedat, ze ak ich porovnavam s inými, tak jemné, krasne usite, mam nocne a su vyborne savé. Dokupila som dalsie a aj denne, tie este nemam skusene pri menštruácii. Slovenká výroba ne u mňa plus a aj cenovo sú dostupnejšie.

  8 októbra, 2021

  Zdieľať

Zanechajte svoj názor na toto

Vaša emailová adresa nebude zverejnená

Absorpcia
Kvalita
Design
Hodnota